A+ A A-

Tarihi Evlerde Konaklama

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu, otantik evleri, konakları ve taş sokaklarıyla sizleri tarihin içine yolculuğa davet ediyor. Karabük iline bağlı bir ilçe Safranbolu, yaz kış, her hafta sonu düzenlenen turlarla, turizm yönünden günden güne gelişiyor.

Batı Karadeniz’in en güzel kasabası olarak bilinen ilçe de konaklama seçenekleri tamamen otel, konak ve pansiyon üzerine kuruludur. Eski hanlarda kalmanın keyfini yaşarken, cumbalı, sofalı konaklarda tatilinizi geçirirken Osmanlı kültürüne de tanıklık edeceksiniz.

Ne Yapılır?

İçinde 2000’in üzerinde eski ev bulunan bölgede, gün boyunca gezip, eski zamanlara gidip, farklı duygular yaşamanız, burasının size kazandırdıkları arasındadır. Nostalji burada yaşanır. Yapmadan dönmemenizi önerdiğimiz aktiviteler;

  • Turizme kazandırılan eski evlerde konaklayın
  • Lokumundan tadın
  • Eski çarşıları gezin
  • Hıdırlık Tepesi ve Cinci Han Hamamı’nı gezin

Konaklama Fiyatları

Otel seçeneğinin çok fazla olması, fiyatların da çok yüksek kılmıyor. Uygun bir tesiste gecelik 70 TL’ye kalabileceğiniz gibi şirin pansiyonlarda da 50 TL’ye konaklayabilirsiniz. Buralara gelmişken biz size eski bir konakta kalmanızı tavsiye ederiz tabi ancak Safranbolu’da önemli olan içeride değil, dışarıda vakit geçirmektir.

Turlar

Batı Karadeniz turu adı altında yılın hemen hemen her dönemi, onlarca tur firması Safranbolu’ya tur düzenler. Özellikle yakın olan Bartın’ın Amasra ilçesiyle aynı destinasyonda geziler yapılmaktadır. Yüzde 90’ı 1 gece 2 günlük seyahatlerdir. Cuma gecesi yola çıkılır, Cumartesi sabahı gezi başlar, o gece kalınır, Pazar günü öğlende dönüşe geçilip, gece herkes evine varır.

Ulaşım

İlçeye İstanbul – Ankara TEM otoyoluyla rahatlıkla ulaşılabiliyor. Yol üzerinde Gerede gişelerinden çıktıktan 85 km sonra Karabük’ün bu güzel ve eşsiz kasabasına ulaşabilirsiniz. Bazı illere olan mesafeleri :

  • İstanbul : 405 km 
  • Ankara  : 225 km
  • İzmir      : 740 km
  • Bursa     : 410 km
  • Samsun : 410 km
Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome