A+ A A-

Beypazarı’nda Otantik Geziler

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır. Beypazarı otelleri, buraya her hafta sonu gezmek için gelen yerli turistlerle dolup taşmaktadır. Genellikle günübirlik turla gelenler sadece bu ilçeyi dolaşırken, 1 gece 2 gün konaklamalı gezilerde çevresindeki Mudurnu, Göynük ve Sünnet Gölü de gezilen yer arasında yer alır.

Konaklarıyla meşhur bu ilçe, 2 ve 3 katlı ahşapla kerpiçten yapılma evlerle doludur. Birçoğunda oturan varken, bazıları da turizme kazandırılmıştır. Bölgede yöresel yemekler ve hediyelikler ön plandadır. Hepsi el işi olan süslemeler, giyecekler ve biblolar, yöre pazarında özellikle hafta sonu büyük rağbet görmektedir.

Ne Yapılır?

Sadece evleriyle değil, birçok şeyiyle de ünlenen Beypazarı’nda yapılacak belli başlı faaliyetler ise şunlardır :

  • Hıdırlık Tepesi’ne çıkıp şehrin panoramik manzarasını izleyin
  • Otantik evleri dolaşın
  • Halkevini, halk pazarını ve müzeyi gezin
  • Gümüş atölyelerinde alışveriş yapın
  • Beypazarı maden suyu için
  • İnözü vadisini gezin
  • Yöresel tezgahlardan hediyelik aşın

Güzel bir coğrafyaya sahip ilçenin çevresinde, Nallıhan, Mudurnu, Göynük, Taraklı, Sünnet Gölü gibi gezilecek çok sayıda doğa harikası yerler de mevcut.

Konaklama Fiyatları

Burada bulunan oteller, genellikle eski yapıların restore edilmesiyle ortaya çıkmış olan tesislerdir. Sakin ve huzur dolu yörede gecelik 80 TL’den başlayan fiyatlarla konaklayabilirsiniz. Ayrıca kaldığınız otelde fiyata dahil olarak muhteşem yöresel kahvaltıyı da afiyetle yiyebilirsiniz.

Turlar

Çok soğuk ve kötü havalar dışında yazın, ilkbahar ve sonbaharda Beypazarı’na çoğu firma hafta sonunda tur düzenlemektedir. Geziler ya günübirlik ya da 1 gece 2 gün konaklamalı şekilde yapılmaktadır.

Ulaşım

Buraya en çok İstanbul ve Ankara’dan gezmeye gelinmektedir. Başkenttekiler günübirlik olarak 100 km uzaklıktaki ilçeyi ziyaret ederler. İstanbul’dan gelecekler ise 2 farklı alternatifi kullanabilir. TEM otoyolundan Ankara istikametine gelirken Akyazı gişelerinden çıktıktan sonra Mudurnu ve Nallıhan üzerinden 190 km’lik yolla buraya ulaşırlar. Toplam 350 km’dir. Yine TEM otoyolundan gelip Bolu’dan itibaren Kıbrısçık istikametinden 110 km’lik yolculuk sonrası da kasabaya varabilirler.  Yakın olan diğer bir şehir Eskişehir’den gelecekler ise 155 km yol kat ederler.

Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome