A+ A A-

Karlı Kışların Yeni Modası Kartalkaya

Kartalkaya OtelleriKartalkaya, Marmara Bölgesi’nde Bolu’ya bağlı bir kayak merkezi ve kış tatil bölgesidir. Bolu’nun Köroğlu Dağları üzerindeki yöre şehre 37 km mesafededir. Her yerin çam ağaçlarıyla kaplı olduğu bu zirve müthiş manzaraya sahiptir.

Bu tepenin dorukları yerden 2200 metre yükseklikte olup, oteller ise 2.000 metrede inşa edilmişlerdir. Kartalkaya otelleri, mazisi çok eski olmayan az sayıda ama oldukça konforlu ve nitelikli tesislerdir. Kasım ayından Mart sonuna kadar burada kayak ve kış sporları rahatlıkla yapılabilmektedir.

Elit Oteller

Bu kar ve kayak merkezinde Uludağ’daki gibi onlarca alternatif yoktur. Doruklarda bulunan 6 - 7 tesis, ihtiyacı rahatça karşılayabilmektedir. Kış aylarının sert ve çetin geçtiği, yoğun kar yağışı alan dağda kar kalınlığı 3 metreye kadar ulaşabilmektedir. Kartalkaya’nın keşfedilip turizme kazandırılması 90’lı yılların başıyla olmuştur. 20 yılda önemli bir gelişim göstererek atılım yapan bu bölgede şu anda kaliteli pistler ve liftler kayak severlerin hizmetinde. Ayrıca her otel de bu imkanlardan müşterilerini yararlandırıyor. Otel sayısının çok olmaması, elit kategorideki tatilcileri buraya çekerken lüks tesisler de fiyatları da maksimum seviyede tutuyor.

Zirve Yolunda Dağ Evi

Kartalkaya Dağ EvleriKartalkaya tatili yapmak istiyorsunuz ancak konaklama ücretleri bütçenize uygun gelmiyorsa burada tek bir alternatifiniz var. O da yol üzerindeki dağ evleri. Yerel bir işletme tarafından yıllardır burada faaliyette olan kaloriferli ve sobalı evlerde, hem çok farklı bir konaklama yapın hem de gecelik 300 – 400 TL gibi ücretler ödemeyin.

En Güzel Zamanı

Köroğlu Dağları’ndaki bu zirvenin en güzel zamanı kuşkusuz kışın ortasıdır. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında zirvedeki tüm tesisler yüzde 100 doluluk oranına ulaşırlar. Çünkü kar kalınlığının maksimum seviyesi bu aylardadır. Oteller, en güzel aktivitelerini, eğlence programlarını bu aylarda hazırlar ve misafirlerine sunar.   

Ulaşımı?

Ülkemizin bu ünlü tatil ve kayak merkezine gitmek zor değildir. En çok turist alan 2 şehrimizden İstanbul’a 3, Ankara’ya 2 saat uzaklıktadır. Yurdun en işlek yolu olan İstanbul – Ankara TEM otoyolunda, Bolu gişelerinden çıktıktan sonra buraya varabilirsiniz. İl merkezine 37 km mesafededir. Yurdun diğer şehirlerinden uçakla gelmek istediğinizde en yakın havaalanı İstanbul’daki Sabiha Gökçen ile Başkent’teki Esenboğa Havalimanı’ndan 200 km kat ederek buraya ulaşabilir.

Adı Nereden?

Yörenin adı, turizme açılmadan önce burada sadece kartalların barınmasından dolayı, zirvenin de kayalık yapıya sahip olmasından ötürü halk dilinde Kartalkaya olmuş. 

Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome