A+ A A-

Kartalkaya Tarihi – Kartal Yuvasından Kış Sporları Merkezine

Kartalkaya Tarihi

Kartalkaya tarihi, çok eski olmamakla birlikte, keşfedilmesi 40 yıl öncesine dayanmaktadır. Kartalkaya tarihçesinde adı, yerden 2.200 metre yükseklikteki bu bölgenin kartalların meskeni olmasından gelmektedir. Doruklarda kartalların yaşaması, zamanla dağa bu adın verilmesine sebep olmuştur. Batı Karadeniz illerimizden Bolu’da ünlü Köroğlu dağları üzerindedir. İlin güneydoğusunu kaplayan bölge çam ormanlarıyla kaplı ve yarı ılıman iklime sahiptir.

Bolu’nun ilk otellerinden olan Koru Otel’in sahibi, 1970’li yılların başında bu dağa yatırım yapmayı düşünerek çalışmalara başlamış, yurt dışından uzmanlar getirerek fizibilite çalışmaları yaptırmıştır. O yıllarda bölgeye binlerce çam ağacı ekilmiştir. Kartalkaya’nın geçmişi, her zaman Koru Otel’in sahipleri ile anılmaktadır.

Uludağ’a rakip olması amacıyla, büyük bir kayak merkezi hayaliyle yola çıkılan yıllarda, 1974’te ilk tesis için inşaat başlamış, 1978 yılının başında da uzun çalışmalar sonucunda Kartal Otel faaliyete geçmiştir. Kartalkaya tarihi süresince sürekli gelişmiştir. Aradan geçen 35 yılda, yanına oldukça nitelikli 5 – 6 otel daha eklenmesi ve tam donanımlı kayak merkezinin faaliyete girmesiyle canlanmış ve bugün Uludağ’a rakip olmuştur.

Kartalkaya hakkında bilmeniz gereken bir diğer önemli unsur kar kalınlığıdır. 3 metreyi bulan kar kalınlığı birçok bölgemize nazaran avantajdır. Sürekli gelişim göstererek tatil cennetleri arasına giren bölge bugün profesyonel kayakçıları bile pistlerine hayran bırakacak konumdadır. Kaliteli kış otelleri ve dağ evleriyle konuklarını ağırlayan ve ve enfes Bolu lezzetleriyle şımartan kayak merkezi her sezon binlerce turistin akınına uğramakta ve bu yoğunluk her geçen yıl artmaktadır.

Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome