A+ A A-

Kartalkaya Hava Durumu ve Bölgesel İklim Özellikleri

Uludağ Hava Durumu

Doğa harikası bölge Kartalkaya hava durumu kayak sezonunda genellikle sıfırın altında seyreder. Karadeniz Bölgesi’nin batısında, Bolu’ya bağlı olan kayak merkezi, şehir merkezine 40 km. mesafedeki kış tatili bölgesidir. Bölgenin ikliminin ana hatlarıyla geçerli olduğu merkezde Kartalkaya hava durumu farkını yaratan yüksekliktir. Kartalkaya iklimi rakımından kaynaklı genellikle karlı ve sıcaklıkta sıfırın altındadır.

Kayak merkezinin çevresi, sıklıkla gürgen ve çam ağaçlarından oluşmuştur. 2000 metre yükseklikteki oteller alanındaki sıcaklık, Bolu şehir merkezinden daima 9 – 10 derece daha düşüktür. Bölge Batı – Kuzeybatı yönünde rüzgar almaktadır.

Kartalkaya hava koşulları yaz sezonunda 18-20 dereceye kadar çıkabilmektedir. Yazın yaylalarında çam ormanları arasında trekking Köroğlu Dağları üzerindeki Kartalkaya’da kış aylarında ortalama kar kalınlığı 3 metredir. Zirvesi kayalıktır. Adı da buradan gelmektedir. Kış mevsiminde hava sıcaklığı sürekli eksi derecelerde olup sıfıra yakındır.

Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome