A+ A A-

Kartalkaya’nın Zirvelerinde ve Eteklerinde Müthiş Manzaralar

Kartalkaya Gezilecek Yerler

Kartalkaya’da gezilecek yerler daha çok karlarla kaplı çam ağaçları arasında göz kırpan doğal manzaralardan ibarettir. Herkes lüks otellerde zaman geçirmeyi ve sabahtan akşama kadar karın tadını çıkarmayı tercih eder fakat bölgenin başka güzellikleri de vardır.

Kartalkaya gezinizde kışı tercih ettiyseniz eğer Bolu Köroğlu dağlarının görkemli manzaralarında kaybolabilirsiniz. Dağlarının eteklerindeki güzellikleri keşfe çıkabilirsiniz. Yaz veya bahar aylarını tercih edecekseniz eğer yaylalarında, çevresindeki göllerde yeşilin kusursuzluğunu seyredebilirsiniz.

Kartalkaya’da nereler gezilir? Her yeri karlarla kaplı bölgede ilk önce dev çamlar arasında trekkinge çıkılır. Kızak veya kar motosikletlerinden de faydalanabilir keşfinizi en eğlenceli biçimde sürdürebilirsiniz. Çevresindeki güzelliklerden, tabiat harikası sayılan yerlerin başında Sarıalan yaylası ve onu çevreleyen ovadaki Saraycık Gölü gelmektedir. Kış aylarında karlarla kaplı mevki de göl harika görüntüler oluşturur. Göl çevresinde bol bol fotoğraf çektirebilir, güzel anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Yaz aylarında karların erimesiyle, beyazın kaybolmaya başlaması ve yeşillin tüm güzelliğiyle gözler önüne serilmesine şahit olabilirsiniz. Kartalkaya geziniz için öneriler:

  • Sarıalan ve Saraycık Gölü, bölgeye gelenlerin mutlaka uğradığı, soluklandığı, çevresinde mangal yaptıkları yerdir. Siz de mangal keyfini sürdürebilir gezinize lezzet katabilirsiniz.
  • Geziniz esnasında buradaki yetiştirme çiftliklerinde bulunan alabalıklardan muhakkak tatmanızı öneriyoruz. Konukların lezzetine doyamadıkları balıkları sizin de aklınızı başınızdan alacak.
  • Köy lokantalarındaki organik meyve ve sebzelerden hazırladıkları yöresel lezzetlerinden tadabilir, yerli hakla tanışabilirsiniz.
  • Bolu ve Köroğlu Dağları da görebileceğiniz yerler içinde olabilir. Yazları doğa yürüyüşleriniz için idealdir. Evinize döndüğünüzde kendinizi yenilenmiş ve canlanmış hissedebilirsiniz.

Kartalkaya gezilecek yerler:

  • Sarıalan yayalasında bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.
  • Saraycık Gölü’ne gidebilirsiniz.
  • Abant ve Yedigöller’e uğrayabilirsiniz.
  • Bolu merkeze giderek tarihi ve turistik mekanlarını görebilirsiniz.
Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome