A+ A A-

Kartalkaya’da Kış Şölenleri Coşkusu

Snow Fest

Kartalkaya festivalleri arasında son birkaç dönemdir bazı sponsorlar eşliğinde yapılan snowfest ve ıcefest festivalleri vardır. 3 - 4 gün süren etkinliklerde her şey dahil sistemiyle kayak, içecek ve konser gibi faaliyetler için tek bir ücret ödenmektedir. Oldukça ilgi gören bu kış aktiviteleri her dönem binlerce kış tatili severi bir araya getirerek coşkulu eğlencelere imza atar. Kartalkaya şenliklerinden en önemlileri bu iki büyük organizasyondur. Karlı dağların en çetin olduğu bu zamanlarda yüzlerce kayakçı kendi dallarında zirvelerden dağların eteklerine süzülürler.

Daha çok üniversiteli gençler tarafından tercih edilen ve popüler olan festivallerde tek hedef karlar üzerinde iyi bir eğlence. Birkaç ay öncesinde, facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinden, forum sitelerinden yapılmaya başlanan duyuru ve reklamlarla buluştukları festival yıldan yıla daha çok rağbet görmektedir. Kartalkaya otellerinde de asılan afişlerle, bu festivaller ilgilenenlere duyuruluyor.

Ice Fest ve Snowfest etkinlikleri Ocak ve Şubat aylarında yapılmaktadır. Ödüllü yarışmalarında yer aldığı bu iki Kartalkaya etkinliği oldukça renkli görüntülere imza atar.

Dünya Snowboardcular Günü

Tüm dünyada kutlanan “Dünya Snowboardcular Günü” her yıl 30 Aralıkta kutlanmaktadır. Her yıl zirvelere koşan gençlerin tüm hünerlerini sergilediği günde ayrıca heyecan dolu yarışmalarda düzenlenmektedir. Yalnızca snowboardcuların değil kayakçıların ve kış aktiviteleri sevenlerin de akın ettiği zirvelerde siz de adrenalin dolu bir gün geçirebilirsiniz. Kaymak kadar izlemenin de keyif verdiği doruklarda bu maceraya siz de ortak olabilirsiniz.

Aşçıların Harman Olduğu Diyarın Şenlikleri

Kartalkaya kadar güzel bir bölgedeyken bağlı olduğu Bolu festivallerine de uğramamak olmaz. Denk geldiğiniz hiçbir festivalini kaçırmamanızı öneririz. Dokuma halılarından işlemeli süs eşyalarına, göllerinden yemyeşil ormanlarına bereketli topraklarında yerlilerin birlikte eğlendiği şenlik ve festivallerinden bazıları şunlardır:

  • Yamaç Paraşütü Festivali: Temmuz ayı 3. Haftası Abant ilçesinde organize edilir.
  • Aşçılık Festivali: Ünlü Mengen ilçesinde her yıl Haziran ayının 3.haftası yapılır.
  • Sarıalan Yayla Şenliği: İl merkezinde Temmuz ayının 2.hafta sonu düzenlenmektedir.
  • Bolu Beyaz Et Festivali: il merkezinde Temmuz ayında yapılır.
  • İpekyolu Kültür Festivali: Haziran ayı içinde Mudurnu ilçesinde düzenlenmektedir.
  • Esentepe Yağlı Güreşleri: Gerede ilçesinde Temmuz ayında yapılır.
  • Dörtdivan Şenlikleri: Dörtdivan ilçesinde Temmuz ayı içerisinde düzenlenir.
  • Karagöl Şenlikleri: Kıbrıscık ilçesinde Haziran ayı içerisinde kutlanır.
  • Elma Festivali: Ekim ayının ilk haftası Seben ilçesinde kutlanır.
Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome