A+ A A-

Doğanın Cömert Olduğu Topraklar: Yedigöller

Yedigöller

Yedigöller adı verilen bölge, Karadeniz bölgesinin en batı kısmında yer alan, doğa harikası bir coğrafyadır. Ormanlarla kaplı büyük bir arazi olup Milli Park statüsündedir. 2000 hektarlık alanı kaplayan bölgenin turistik özelliği vardır. Bolu ili sınırları içerisindedir. Değişik ağaç türlerinin yanı sıra alabalık üretim çiftliği de bulunmaktadır.

Spor Doğa

Yedigöller adı, çevredeki 7 gölden gelmektedir. Bunlar; Seringöl, Büyükgöl, Deringöl, Nazlıgöl, İncegöl ve Sazlıgöl’dür. Ormanlık alanda, dev ve gür ağaçların altında su kenarında uzun yürüyüşler yapabileceğiniz onlarca farklı platform yer alıyor. Köknar, meşe, çam, kayın, gürgen gibi ağaçların altında dolaşmanın keyfine varacaksınız. Nisan’dan Kasım ayında kadar da oltanızla, harika göllerde balık da tutabilirsiniz. Yedigöller doğal güzellikleriyle sürekli bilinirliğini arttırmaktadır. Hızlıca turizmdeki yerini alan bölge sürekli gelişmekte ve kaliteli tesis sayısı artışına bakılacak olursa büyümektedir.

Bolu İl Özel İdaresi tarafından işletilen kamp alanında ise yaz aylarında kalabilir, içilebilir su kaynakları bulabilirsiniz. Çok az insan tarafından keşfedilen bir yer olduğu için yanınızda yiyecek ve içecek getirmenizde fayda var; yakın yerlerde alışveriş imkanı bulamayabilirsiniz.

Gece Hayatı

Yedigöller gece hayatı oldukça sakin. Doğal bir alan olduğu için burada genellikle kampçılar ve doğa meraklıları olur. Siz de öyleyseniz huzurlu akşamlara, kuş seslerine, yıldızların oluşturduğu unutulmaz görüntülere kendinizi hazırlayın.

Kültür Tarih

Yedigöller, Batı Karadeniz bölgesinde Bolu ilinin kuzeyinde Zonguldak ilinin güneyinde Düzce ilinin doğusunda yer alan bir Milli Park. Yedigöller kültürel anlamda çok olmasa da doğal hayat anlamında oldukça farklı zenginliklere sahiptir. Heyelanın oluşturduğu göller "Orman Denizi" ni andıran zengin bitki örtüsüne sahiptir. Burada alabalık da yetişir.

Ülkemizde ilk kültür alabalığı üretme istasyonu 1969 yılında bu Milli Parkta kurulmuştur. Bu nedenle olta balıkçılığına en elverişli yerlerden biridir. Ayrıca kampçılık, günübirlik piknik, tabiat içerisinde yürüyüş, fotoğrafçılık gibi aktiviteler çevrede rahatlıkla gerçekleştirilir. Yedigöller gezilecek yerlerinin fazlaca olmasından dolayı da sürekli trekkingcilerin akınına uğrar.

Yedigöller gezilecek yerler: Pisagor Ağacı, Şelale, Gülen Kayalar ve ilginizi çekecek olan Dilek Çeşmesi. Buralara ulaşmak için kamp alanındaki tabelalardan yararlanabilirsiniz.

Konaklama

Büyük lüks otellerin ve tesislerin olmadığı Yedigöller konaklama isteyenler için bungalow tarzı ahşap evler ve küçük pansiyonlar yer almaktadır. Ayrıca kamp kurmak için de ideal yerler mevcut. Bu doğal tarz yaşam evlerinde kalıp, tabiatla uyum içinde bir doğa tatili yapabilir, eşsiz ormanları, göllerin çevresini doya doya gezebilirsiniz. Yorulduğunuzda civardaki köy mesire yerlerinde veya restoranlarda, piknik alanlarında leziz yemekler yiyebilirsiniz.

Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome