A+ A A-

Milli Park İçerisindeki Kayak Merkezi Uludağ

UludağBursa ilimizde, ülkemizin en büyük kayak merkezidir. Heybetli ve toplu görünüşüyle unutulmaz manzaralar sunan dağ en yüksek noktası Uludağtepe ve eteklerindeki doğal güzelliklerle muhteşemdir. Uludağ otelleriyle de hafızalara kazınan bölge, kış sporlarına desteğin yanında, pistleri yanında konumlanan lüks ve kaliteli otelleriyle de kış tatilinin en güzel yaşandığı yerdir.

Konaklama

Yurdumuzun yeni rakiplerine rağmen hala en popüler kayak merkezidir Uludağ. Tesislerinin donanımına ve lüks otellerine bakılırsa da öyle kalacak görünüyor. Uludağ konaklama 1. Ve 2. Oteller bölgesi diye ayırdıkları onlarca oteli kış sporları sevenler için hizmet vermektedir. Doruklarına yakın yerlerde olan tesislerinin yakınlarında hatta kendi bünyelerinde özel pistleri mevcuttur.

Uludağ konaklama açısından otel sayısı ve tesis büyüklüklerine oranla en büyük kapasiteli tesislerimizden biridir. 8.000 -10.000 arasında değişen yatak kapasitesi özellikle yılbaşı sezonunda tam doluluk oranına ulaşmaktadır. Genellikle tam pansiyon hizmet veren otellerinde dilerseniz yarım pansiyon konaklama şansınız da var. Kış sezonu için haftalar öncesinden kapılmaya başlayan odalar için yerinizi en kısa zamanda ayırtmanız iyi olur.

En çok tercih edilen Uludağ Otelleri için tıklayın

Spor Doğa

Zirvelerinden başlayarak eteklerine kadar muhteşem manzaralarla süslü dağ, oksijen depolayacağınız huzur bulabileceğiniz nadir yerlerdendir. Uludağ milli parkı gezmeye doyamayacağınız köşelerinin başında gelir. Günübirlik ziyaret eden veya hafta sonu turlarıyla katılanların uğramadan piknik yapmadan dönmedikleri bölgede trekkinge çıkabilir, bisikletlerinizle de keşfedebilirsiniz.

Uludağ doğa gezisi için yalnızca kayak takımlarınız veya kızaklarınız değil, kar motosikletleri ve telesiyejleri de emrinizdedir. Motosikletlerle hızın ve manevranın keyfini, telesiyejlerde ise bölgeyi kuşbakışı izlemenin keyfini sürebilirsiniz.

Gece Hayatı

Uludağ gece hayatı yalnızca kış sporlarıyla değil gece kulüplerinde ve barlarında çılgınca eğlenebileceğiniz sayılı yerlerdendir. Özellikle oteller kendi tesisleri bünyesindeki mekanlarda özel partilere ve eğlencelere imza atarlar. Uludağ gece hayatı belli mekanlarda daha yüksek tempoludur. İşte o mekanlardan birkaçı:

  • Redroom Night Club
  • Ayyash bar ve Sultan bar
  • Club Bar’celona

Kültür Tarih

Yalnızca kış sezonunda değil, yazında gelip doğal güzelliklerini yaşayabilirsiniz. Uludağ tarihinde 200’lü yıllarda Romalılar zamanında keşiş dağı olsa da bugün kış turizmi cennetidir. Cumhuriyetin ilanı ardından Uludağ olarak adlandırılan dağımız bugün kış tatili severlerin yoğun ilgiyle karşıladığı doğa harikalarındandır. 1933’ten bu yana yolun ve otellerin açılmasıyla hızla gelişen bölgeye sadece kış sezonunda değil her mevsim gelebilir doğanın en saf haline şahit olabilirsiniz. Uludağ gezilecek yerleri bakımından geniş bir yelpaze sunar. Bölgeye gelmişken çevre güzelliklerini de keşfetmeden sakın dönmeyin. Özellikle bölgeye adını veren Uludağ milliparkını görmeden sakın dönmeyin.

Uludağ gezilecek yerler:

  • Softaboğan Şelalesi
  • Sirk gölleri
  • Kirazlıyayla
  • Saitabat şelalesi
  • Uludağ milli parkı
Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome