A+ A A-

Marmara’nın Karlı Cenneti Kartepe

kartepeKurtuluş savaşı ardından yapılan mübadele sonrasından Türklerin yerleştiği bölge ilk zamanlarında sadece köy olsa da bugün durum çok farklıdır. Kartepe hakkında ise sürekli hızlı biçimde geliştiğini ve diğer kayak merkezlerine oranla daha ekonomik olduğunu bilmelisiniz.

Kocaeli ilimizin yeni keşfedilen kış sporları merkezi Kartepe, konumu ve sunduğu çevre güzellikleriyle hızla gelişmektedir. Her yıl, her mevsim ziyaretçi sayısının arttığı bölgede yalnızca kayak değil birçok doğa etkinliğini de gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle 5-10 Kasım arasında Kartepe eteklerinde düzenlenen Offroadları da denk gelebiliyorsanız sakın kaçırmayın.

Spor Doğa

Doğa ve spor tutkunlarını buluşturan Kartepe en önce İstanbul’a yakınlığıyla dikkat çeker. Şehrin stresinden kaçmak isteyenlerin sığındığı bölge, her mevsim başka güzellikler sunan doğasında sizi aktiviteleriyle eğlendirmektedir.

Kartepe doğa güzellikleri bakımından yılın her zamanı başka aktivitelere ev sahipliği yapar. Özellikle kış sezonunda kayak gibi kış sporlarına imkan sunan bölge diğer mevsimlerde ise yemyeşil bir kimliğe bürünür. Kartepe sporları genellikle doğal ortam zeminlidir. Bu aktivitelerden birkaçı şunlardır:

 • Yürüyüş parkurlarında Trekking
 • Yayla ve ormanlarında kamp
 • Manzaralarında doğa gözlemciliği ve fotoğrafçılık gezileri
 • Paintball gibi oyunlar
 • Macera parkurları gibi doğasında macera aktiviteleri

Gece Hayatı

Gündüzleri kış aktiviteleriyle eğlenilen Kartepe gece hayatı geceleri oteller bölgesinde müzikle birlikte artmaktadır. Yalnızca otellerin barları değil, restoranları dahi eğlenceler düzenlemektedir. Eğer kullanıyorsanız karlar üzerindeki içkili partiler konserler de de eğlenebilirsiniz.

Karlar üzerinde yapacağınız tüm kış aktivitelerinin yanı sıra barbeküler ve mangal partileri de sizi ve sevdikleriniz eğlendirecektir. Geceler danslı partili geçen Kartepe gece hayatının gündüzlerinde kardan adam yaparak, kar savaşı oynayarak kar coşkusunu yaşamanın tam sırası.

Kültür Tarih

Kartepe tarihi, bulunan izler ve kalıntılarla Britanya döneminde dahi yaşam izleri olduğuna işaret eder. Kurtuluş savaşının ardından bölgeye mübadele sonucu yerleştirilen Türklerle ilk zamanlarında köy statüsünde olan bölge bugün kış turizmine hizmet eden doğa harikasıdır. Kartepe kültürü değerlendirildiğinde bağlı olduğu Kocaeli ilimizde paralel olduğu görülür. Yalnızca zirvelerindeki doğa manzaralarıyla değil, çevresindeki güzellikleriyle de zengin gezi bölgemizdir. Kartalkaya gezilecek yerler şunlardır:

 • Thököly İmre Anıtı
 • Eşme
 • Uzun Tarla
 • Suadiye
 • Kuzu yayla
 • Sarı Meşe
 • Maşukiye
 • Serindere parkuru
 • Hikmetiye camii
 • Acısu

Konaklama

Ülkemizin en yeni kayak merkezlerinden olan Kartepe konaklama konusunda butik otelleriyle yılın her günü hizmet vermektedir. Diğer kayak merkezlerinden bu hususta daha avantajlıdır. Doğa harikası zirvelerinde doğa manzaraları arasındaki beyaz cennet Kocaeli ilimizin kış turizmine hizmet veren tek bölgesidir. Diğer kış sporları merkezlerine oranla sahip olduğu butik otelleriyle oldukça ekonomiktir.

Yalnızca Green Park Resort Hotel büyük oteldir. Diğer tüm Kartepe konaklama tesisleri küçük tesislerdir. Ortalama 1000 yatak kapasiteli kayak merkezindeki butik otel sayısı yoğun ilgi sebebiyle sürekli artış göstermektedir.

Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome