A+ A A-

Masallardan Fışkıran Güzellik

Abant

Abant, Bolu’nun içinde, ormanların ortasında yer alan bir göl ve gölün çevresindeki yürüyüş yolundan oluşan doğa harikasıdır. Milli park statüsündeki cennet yöre, özellikle sonbahar ve kış aylarında muhteşem bir güzelliğe bürünüp, en fazla ziyaretçiyi de bu dönemde çeker. Bölgenin rakımı 1300 metre olup, gölün alanı 125 hektardır.

Konaklama

Abant otelleriyle de ünlü mini tatil yöresidir. Gölün çevresinde, 4 tane uzun yıllardır orada bulunan otel vardır. Abant konaklama açısından muhteşem manzaralara sahip otelleriyle unutamayacağınız tatil imkanı sunar. Bahar ve kış aylarında, toplam yatak kapasitesi 850 – 900 olan bu tesislerin hepsi hafta sonu dolmaktadır. Konaklamanın dışında toplantı ve seminerler, ayrıca da günübirlik ziyaretçilerin yemek ihtiyaçlarını giderdiği tesislerdir. Fiyatları üst düzeydedir.

En çok tercih edilen Abant Otelleri için tıklayın

Spor Doğa

Masallardan çıkmış bir güzelliğe sahip olan Abant, yemyeşil ormanları ve masmavi suları ile sizi karşılıyor. Bölgede bol bol spor yapacak, doğal hayatın tadını çıkaracaksınız.

 • Yamaç paraşütü
 • Trekking en çok yapacağınız aktivitelerden.

Yamaç paraşütü: Abant yamaç paraşütü için Örencik Köyü ve Çepni Yaylası en uygun yer. Türk Hava Kurumu tarafından eğitim uçuşları yapılıyor. Abant Havacılık Festivali’ne denk gelirseniz havacılık ve yamaç paraşütü kulüpleri ile karşılaşabilirsiniz.

Örmeci Yaylası Kamp Alanı: Yürüyüş parkurlarının rotası içinde olduğu için tercih edebilirsiniz. Düzlük alanlarda kamp kurabilirsiniz.

Sinekli Yayla Kamp Alanı: Abant kamp alanları açısından oldukça elverişli yerlere sahip. Bu yaylada ayrıca 10 adet ev bulunuyor.

Gece Hayatı

Abant gece hayatı bölgedeki otellerin barlarında yapılan canlı müzik programları ile renklenebiliyor. Göl kenarında yer alan restoranlar da konuklarına farklı alternatifler sunabiliyorlar. Abant eğlence mekanlarından bazıları:

 • Geyikli bar
 • Göl cafe bar & restaurant
 • Köroğlu bar
 • Köşk bar

Ancak buranın tadı esasen kamp alanlarında ve bungalovlarda huzurlu bir tatil ile yaşanır. Ormanlık alanlarda geçireceğiniz macera dolu anlar ile göl manzarasına bakıp içeceğiniz sıcak bir çay size hareketli gece hayatınızı aratmayacak. Şehrin kalabalığını ve koşuşturmacasını kısa süre de olsa ardınızda bırakabilirsiniz.

Kültür Tarih

Abant tarihi, 1988 yılında Milli Parklar kapsamında koruma altına alınan Abant Tabiat Parkı özelliğine sahiptir. Bitki örtüsünün zenginliği ve canlı çeşidinin fazla olması nedeniyle hem doğa araştırmacılarının hem de yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Abant’ta gezilecek yerler ise göl çevresinden, ormanlık alanlardan ve şehir merkezinden oluşur. Konaklamalı tercihlerle ya da Abant turları ile yöreye geldiyseniz;

 • Göl kıyısında yürüyüşler yapabilir
 • Faytonla tur atabilir
 • Ormanda mangalda sucuk ekmek yiyebilir
 • Otellerin restoran ve kafelerinde vakit geçirebilir
 • Milli park girişindeki köy pazarından hediyelik eşya ve yöresel organik yiyecekler satın alabilirsiniz.

Dilerseniz Bolu’da; Yedigöller Milli Parkı, Çeltikdere Bizans Kilisesi, Akşemseddin Türbesi, Seben Kaya Evleri, Büyük Cami (Yıldırım Bayezit Cami), Akkayalar Travertenleri, Bolu Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome