A+ A A-

Buzdan Şehir Erzurum’un Kış Sporları Cenneti Palandöken

Palandöken Palandöken masallara hikayelere konu olmuş heybetli ve 3000’lik dağlarımızdan Palandöken dağına sahiptir. İlçenin zirvesine Ejder tepesi adı verilmiştir.

M.Ö 4000 yıllarına dayanan geçmişi, aldığı yağış miktarı, kar kalitesi ve pistlerinin uzunluğuyla yurdumuzun en profesyonel kayak merkezidir. Yalnızca kayak gibi kış oyunlarıyla değil dağcılık içinde mükemmel bir kulvardır. 2011 Kış oyunlarına ev sahipliği yapmış ve ününe ün katarak tüm dünyanın beğenisini kazanmıştır.

En çok tercih edilen Palandöken Otelleri için tıklayın

Spor Doğa

Mayıs ayında ziyaret edenken görebileceğiniz Palandökenensis adı verilen çiçek dünya üzerinde yalnızca burada yetişmektedir. Her seviyeye özel kayak pistleri ve uzunluk çeşitleriyle profesyonel kayakçıların bile başını döndürecek özelliklere sahiptir. Palandöken doğası zorludur. Mümkün mertebe profesyonel ve işinin ehli dağcılar ve kampçılar tarafından tercih edilmektedir.

Gece Hayatı

2 adet bar olmasına karşın bölgede gece hayatı yalnızca büyük otellerinin gece kulüplerinden ibarettir. Bilmelisiniz barları öyle sabahlara kadar hizmet vermezler. Eğlenmek istiyorsanız otellerin barlarına ve kafelerine uğramalısınız. Palandöken gece hayatını oteller bölgesi canlı tutar. Çeşitli içeceklerin servis edildiği canlı müzikli gecelerde, yarışmalar organizasyonlar düzenlenir. Açıkhava konserleri ve şölenleri de otellerinde düzenlenen partiler kadar olmasa da renkli geçer katılabilir yerliler arasına karışarak eğlenebilirsiniz. Kış sporlarıyla eğlendiğiniz bölgede telesky ile dağı kuşbakışı izleyebilirsiniz. Bu da Palandöken eğlencelerinden biridir.

Kültür Tarih

Maceralarla dolu geçmişinde Aparlar, Sasaniler ve Bizanslılara ev sahipliği yapmış hep büyük uygarlıkların himayesinde ve farklı kültürlerle tanışarak ilerlemiştir. Palandöken tarihi daha çok Evliya Çelebi ile renklemiş ve tanınmıştır. Efsanelere konu olmuş ve üzerine türküler yakılmış olduğundan Palandöken kültürü edebiyatla da içli dışlıdır. Kartpostallar kadar güzel bu bölgede adrenalin dolu fotoğraflar çekebilir özel anılar biriktirebilirsiniz.

Konaklama

Oteleler bölgesi Erzurum şehir merkezine sadece 4 km. uzaklıktadır. Kış oyunlarına ev sahipliği yapmış olmanın da getirilerinden biri olarak Erzurum konaklama konusunda dağ otelleri bakımından en öndedir. Yüksek kapasiteli otelleri, konaklama yanında donanım olarak ihtiyacınız olabilecek birçok ayrıntıyı düşünmüştür. Özellikle kış sezonunda yoğunluk yaşayan bölgede ücretlerde sezonluk dalgalanmaktadır.

Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome