A+ A A-

Masallar Kahramanı Kayseri'nin Kış Sporları Cenneti Erciyes

Erciyes Masallarda anlatılan heybetli dağımızdır Erciyes. Heybetli görünümü daha ilk başta korkuyla karışık heyecan yaratmaya yeterde artar bile. Zirvesindeki kral mezarından da kinayeyle dağların kralıdır aslında.

Zamanla kükredikçe patlamış patladıkça çevresinde dağlar oluşturmuştur. Geçmişinde korkutan Erciyes bugün inzivaya çekilmiş gibi tüm ihtişamıyla kayak merkezine dönüşmüştür ve kayakçıları üzerinde taşımaya başlamıştır.

Spor Doğa

Muhteşem manzaraların yüzünüze vuran soğuk havayla karıştığında yarattığı zindelik ve canlılık size iyi gelecektir. Erciyes doğası gereği karın ilk düştüğü yerdir. Tekir yaylası kış sporları merkezinin olduğu yeridir. Uçsuz bucaksız pistlerinde deliler gibi kayabilir, dilerseniz sarp yamaçlarına tırmanabilirsiniz. Doğasının elverişliliğinde şunlar denenebilir.

 • Kayak ve Snowboard
 • Tırmanış
 • Trekking
 • Binicilik

Gece Hayatı

Böyle kaliteli kar özelliğine sahip bir yerde aslında eğlenmenin en güzel yolu pistlerinde kaymaktır. Kamp kurarak ateş yakarak maceradan maceraya koşarak da adrenalin dolu zamanlar geçirebilirsiniz. Yine de müziğin sesini takip etmek ve canlı müzik gibi eğlenceli gecelere karışmak istiyorsanız size iddialı bar ve kafelerini öneririz. Erciyes gece hayatı bilinenin aksine her zevke hitap edebilir. Gece kulüplerine sahip otelleri bu görevi sıkı şekilde üstlenmiştir.

Parklarındaki dev oyuncaklarda dostlarınızla deneyebileceğiniz eğlencelerden biridir.  Bowling gibi salon oyunları da dışarıda lapa lapa kar yağarken bir başka güzel olabilir.

En çok tercih edilen Erciyes Otelleri için tıklayın

Kültür Tarih

İnsanoğlunun tanrı zannederek uzun zamanlar boyu taptığı bir dağdan bahsediyoruz. 20 milyon yaşında olduğu tahmin edilen heybetli dağımız geçmişinde sığınmalardan ziyade hep tapınmalara sahne olmuştur. Volkanik dağ kolonisi olan Erciyes, günümüzde Kayseri’nin simgesi ve kış turizminin babasıdır. Gelmişken sadece kayak merkezini keşfetmekle kalmayıp çevresindeki diğer tarihi ve turistik yerlerini de keşfedebilirsiniz. Tavsiye ettiğimiz gezilecek yerleri ise şunlardır:

 • Dev buzul
 • Kayseri kalesi
 • Şifaiye medresesi
 • Şahruh köprüsü
 • Kayabaş mağarası
 • Kültepe
 • Kaplıcaları
 • Keykübatiye sarayları
 • Arkeoloji müzesi
 • Sultan sazlığı

Konaklama

Ulaşımın başta hava yolu olmak üzere kolaylıkla sağlandığı Erciyes konaklama konusunda da avantajlıdır. Tekir yaylasında kümelenmiş otelleri kış sezonunda karla eğlenme ve coşma merkezine dönüşmektedir.

Şöminenizin başında sıcak içeceğinizi yudumlarken lapa lapa yağan karı konforlu odanızdan izlemek size huzur verecektir. Çoğu 4-5 yıldızlı otellerinde her ihtiyacınıza cevap bulabilecek ve tekrar gelmek isteyeceksiniz.

Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome