A+ A A-

Kar Üstünde Adrenalin İçin Kış Sporları

Kar Sporları

Kartalkaya kış aktiviteleri denildiğinde akla ilk kayak gelse de durum daha çeşitlidir. Yalnızca kartopu oynamak, kardan adam yapmak değil karın 3 metreyi bulduğu bu soğuk diyarda yapılacak birçok güzel kış aktivitesi var. Çocukluğumuzdan kalma kar savaşı her ne kadar en eğlenceli en nostaljik olanı olsa da karda yapılacak daha adrenalin dolu alternatifler de var.

Günümüzde herkes gerek amatör gerekse de profesyonel olarak kayak sporlarına meraklı. Kartalkaya kış sporlarından en çok kayak ve snowboard için uygundur. Hem spor hem de eğlence amaçlı olan bu spor kış tatilcilerinin vazgeçilmez faaliyetlerindendir.

Kartalkaya, Uludağ, Kartepe, Davraz, Palandöken, Ilgaz, Sarıkamış gibi kayak merkezlerinde gerek dışarıdan gelenlerin gerekse de bu yörelerin otellerinde konaklayanların yaptıkları sporlar en güzel kar sporlarıdır. Kayak, kızak, snowboard, snowblade, kar motoru sürüşü gibi kış aktiviteleriyle eğlenebilir kış tatilinizi süsleyebilirsiniz.

Kartalkaya Kış Sporları

Kayak: En çok yapılan kış sporudur. Profesyonel olarak olimpiyatlarda birçok çeşidi vardır. Her iki ayağa da geçirilen, kaymayı sağlayan kızaklar ve kontrolü sağlayan, iki elde de bulunan baton denilen sopalarla yapılır.

Snowboard: Kar kayağı da denilir. Eğlence amaçlıdır. Tek bir sörf tahtası üzerinde, vücudun kendini dengede tutarak, istediği gibi hareket etmesidir.

Snowblade: Kayak sopaları (batonları) olmaksızın yapılan kayma şeklidir. Sadecre her iki ayağa bağlanan kayak takımlarıyla özellikle zirveden inerken oldukça dikkat ve kontrol kabiliyeti gerektiren aktivitedir.

Kızak: Ne kadar olimpiyatlarda profesyonel olarak, çift kişilik yapılsa bile, temeli, tahtadan yapılma bir oturaçtır. Bazılarına bağlanan iplerle üzerinden düşülmesi engellenir. Hızlandıkça daha zevkli olan ve heyecan veren bir faaliyettir.

Kar Motosikleti: Kısa mesafelerde ulaşımı sağlamak için yapılan, benzinle çalışan, asla yolda kalmayacak şekilde tasarlanan bir araçtır. Günümüzde eğlence amaçlı kullanılır. Fazla hız yapmaz. Alt tarafında tank gibi tekerleklerin dış kısmında sürekli dönen bir mekanizma, iki yanında da kızak bulunur. Turistik amaçlıdır.

Telesiyej: özellikle kayak merkezlerinin vazgeçilmez gezinti aracıdır. Genelde sandalye şeklinde veya bank gibi karşılıklı, veya kabin biçiminde hazırlanmış küçük teleferiklerdir. Bölgeyi kuş bakışı izleme fırsatı sunan hareketli yolculuk son derece keyiflidir. Ortalama 3 km. uzunluğundaki hatlarda gezinti turistlerin en çok talep ettiği kış aktivitelerindendir.


Dorukkaya Otel
Uludağ Otel

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Safranbolu

Safranbolu

Osmanlı mimarisinin örneklerini sunan evlerin, birebir yapısı korunarak restore edilip otele çevrildiği Safranbolu...

Beypazarı

Beypazarı

Ankara’nın bir ilçesi olan Beypazarı, Başkent’e 100 km uzaklıkta, şirin ve eski evlerden oluşan bir kasabadır.

Tüm tatil bölgeleri »

TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Fotoğrafçılık Kursu

Seo

Seo Fiyatları

Yasal Uyarı:
Bu site Kartalkaya'da tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. kartalkayaotelleri.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarımı Web Tasarımı ve Seo Danışmanlığı - Webhome